AQ147M330GAJWE
Mfr.Part #
AQ147M330GAJWE
Description
CAP CER 33PF 500V 1111
Tolerance :
±2%
Depth :
2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Voltage - Rated DC :
500V
Capacitance :
33pF
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Pbfree Code :
Thickness :
2.5908mm
RF, Microwave, High Frequency
Height :
2.79mm
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Non-RoHS Compliant
Packing Method :
WAFFLE PACK
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
AQ147M330GAJWE
KYOCERA AVX AQ147M330GAJWE
AQ 33pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M330GAJWE Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to M.A voltage of 500V is required to operate this capacitor.
AQ147M330GAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V