AQ147M330FAJBE
Mfr.Part #
AQ147M330FAJBE
Description
CAP CER 33PF 500V 1111
Thickness :
2.5908mm
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Height :
2.79mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Depth :
2.79mm
Capacitance :
33pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
AQ147M330FAJBE
KYOCERA AVX AQ147M330FAJBE
AQ 33pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M330FAJBE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals M indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 500V allows it to function.
AQ147M330FAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V