AQ147M300JAJBE
Mfr.Part #
AQ147M300JAJBE
Description
CAP CER 30PF 500V 1111
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness :
2.5908mm
Capacitance :
30pF
Height :
2.79mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Depth :
2.79mm
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
AQ147M300JAJBE
KYOCERA AVX AQ147M300JAJBE
AQ 30pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M300JAJBE Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.
AQ147M300JAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V