AQ147M300FAJBE
Mfr.Part #
AQ147M300FAJBE
Description
CAP CER 30PF 500V 1111
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Depth :
2.79mm
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness :
2.5908mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
30pF
Height :
2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ147M300FAJBE
KYOCERA AVX AQ147M300FAJBE
AQ 30pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M300FAJBE Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with M being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 500V Volts DC - Rated DC.
AQ147M300FAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V