AQ147M2R7BAJWE
Mfr.Part #
AQ147M2R7BAJWE
Description
CAP CER 2.7PF 500V 1111
Ceramic Capacitors
Packing Method :
WAFFLE PACK
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness :
2.5908mm
No
Factory Lead Time :
9 Weeks
Pbfree Code :
No
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Published :
Dissipation Factor :
2.5 %
Capacitance :
2.7pF
Depth :
2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.1pF
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm