AQ147M2R2DAJME
Mfr.Part #
AQ147M2R2DAJME
Description
CAP CER 2.2PF 500V 1111
Operating Temperature :
-55°C~175°C
High Q, Low Loss
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±0.5pF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Depth :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated DC :
500V
Pbfree Code :
AQ
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount
Height :
2.79mm
JESD-609 Code :
e0
Capacitance :
2.2pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ147M2R2DAJME
KYOCERA AVX AQ147M2R2DAJME
AQ 2.2pF Ceramic Capacitor ±0.5pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M2R2DAJME Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with M being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 500V Volts DC - Rated DC.
AQ147M2R2DAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V