AQ147M2R2BAJBE
Mfr.Part #
AQ147M2R2BAJBE
Description
CAP CER 2.2PF 500V 1111
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness :
2.5908mm
Series :
AQ
Height :
2.79mm
Tolerance :
±0.1pF
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Depth :
2.79mm
Capacitance :
2.2pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ147M2R2BAJBE
KYOCERA AVX AQ147M2R2BAJBE
AQ 2.2pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M2R2BAJBE Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is M.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 500V.
AQ147M2R2BAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V