AQ147M2R1DATME
- Mfr.Part #
- AQ147M2R1DATME
- Manufacturer
- KYOCERA AVX
- Description
- CAP CER
- Manufacturer :
- KYOCERA AVX
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- RoHS Status :
- RoHS Compliant
- Capacitance :
- 2.1pF
- Min Operating Temperature :
- -55°C
- Case Code (Imperial) :
- 1111
- Voltage - Rated DC :
- 500V
- Lead Free :
- Lead Free
- Termination :
- SMD/SMT
- Case Code (Metric) :
- 2828
- Max Operating Temperature :
- 175°C
- Voltage - Rated :
- 500V
- Datasheets
- AQ147M2R1DATME
Ceramic Capacitor 2.1pF 500V