AQ147M220JAJWE
Mfr.Part #
AQ147M220JAJWE
Description
CAP CER 22PF 500V 1111
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
500V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Height :
2.79mm
Pbfree Code :
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Thickness :
2.5908mm
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
22pF
EAR99
JESD-609 Code :
e0
Depth :
2.79mm
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Contains Lead
Packing Method :
WAFFLE PACK
Datasheets
AQ147M220JAJWE
KYOCERA AVX AQ147M220JAJWE
AQ 22pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M220JAJWE Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 500V, it is capable of operating.
AQ147M220JAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V