AQ147M1R8CAJBE
Mfr.Part #
AQ147M1R8CAJBE
Description
CAP CER 1.8PF 500V 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
1.8pF
Published :
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Depth :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Tolerance :
±0.25pF
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
500V
Operating Temperature :
-55°C~175°C
WRAPAROUND
Height :
2.79mm
M
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
AQ147M1R8CAJBE
KYOCERA AVX AQ147M1R8CAJBE
AQ 1.8pF Ceramic Capacitor ±0.25pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M1R8CAJBE Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.
AQ147M1R8CAJBE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V