AQ147M0R8BAJME
Mfr.Part #
AQ147M0R8BAJME
Description
CAP CER 0.8PF 500V 1111
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
M
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1pF
Depth :
2.79mm
Height :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Case Code (Imperial) :
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
500V
Capacitance :
0.8pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
AQ147M0R8BAJME
KYOCERA AVX AQ147M0R8BAJME
AQ 0.8pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147M0R8BAJME Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 500V, it is capable of operating.
AQ147M0R8BAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V