AQ147A8R2JAJME
Mfr.Part #
AQ147A8R2JAJME
Description
CAP CER 8.2PF 500V 1111
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
1111 (2828 metric)
Pbfree Code :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
A
HTS Code :
Temperature Characteristics Code :
A
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
2.79mm
Depth :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
AQ
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Voltage - Rated DC :
500V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
8.2pF