AQ147A5R6CAJME
Mfr.Part #
AQ147A5R6CAJME
Description
CAP CER 5.6PF 500V 1111
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Voltage - Rated :
500V
Height :
1.676mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
yes
Length :
2.79mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Width :
2.79mm
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500V
Capacitance :
5.6pF
Datasheets
AQ147A5R6CAJME
KYOCERA AVX AQ147A5R6CAJME
AQ 5.6pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147A5R6CAJME Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
AQ147A5R6CAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm