AQ147A510FAJME
Mfr.Part #
AQ147A510FAJME
Description
CAP CER 51PF 500V 1111
Height :
2.79mm
Depth :
2.79mm
Thickness :
2.5908mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Capacitance :
51pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Datasheets
AQ147A510FAJME
KYOCERA AVX AQ147A510FAJME
AQ 51pF Ceramic Capacitor ±1% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147A510FAJME Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is A.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 500V.
AQ147A510FAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V