AQ147A4R3CAJME
Mfr.Part #
AQ147A4R3CAJME
Description
CAP CER 4.3PF 500V 1111
No
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Height :
1.676mm
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
4.3pF
Thickness :
2.5908mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
2.79mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
AQ147A4R3CAJME
KYOCERA AVX AQ147A4R3CAJME
AQ 4.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147A4R3CAJME Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.
AQ147A4R3CAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V