AQ147A3R3BAJWE
Mfr.Part #
AQ147A3R3BAJWE
Description
CAP CER 3.3PF 500V 1111
Thickness :
2.5908mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Voltage - Rated DC :
500V
Capacitance :
3.3pF
Depth :
2.79mm
Packaging :
Tray
Height :
2.79mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
AQ147A3R3BAJWE
KYOCERA AVX AQ147A3R3BAJWE
AQ 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ147A3R3BAJWE Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 500V can be used for operation.
AQ147A3R3BAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V