AQ145C203MAJME
Mfr.Part #
AQ145C203MAJME
Description
CAP CER 0.02UF 50V 1111
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.79mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Tolerance :
±20%
Thickness :
2.5908mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2.79mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
0.02μF
Datasheets
AQ145C203MAJME
KYOCERA AVX AQ145C203MAJME
AQ 0.02μF Ceramic Capacitor ±20% C 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ145C203MAJME Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 50V can be used for operation.
AQ145C203MAJME Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with C being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V