AQ145A332JAJWE
Mfr.Part #
AQ145A332JAJWE
Description
CAP CER 3300PF 50V 1111
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
No
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±5%
Depth :
2.79mm
Temperature Coefficient :
A
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness :
2.5908mm
Height :
2.79mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
3300pF
Published :
Packaging :
Tray
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Radiation Hardening :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
AQ145A332JAJWE
KYOCERA AVX AQ145A332JAJWE
AQ 3300pF Ceramic Capacitor ±5% A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
AQ145A332JAJWE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals A indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
AQ145A332JAJWE Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V