AQ145A182FAJWE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ145A182FAJWE
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1800PF 50V 1111
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Depth :
2.79mm
Height :
1.676mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
A
Multilayer :
yes
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Characteristics Code :
C0G
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
No
Capacitance :
1800pF
Thickness (Max) :
0.102 2.59mm
Thickness :
2.5908mm
Series :
AQ
Packaging :
Tray
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±1%