AQ12EM9R1CAJME
Mfr.Part #
AQ12EM9R1CAJME
Description
CAP CER 9.1PF 150V 0505
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
150V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Capacitance :
9.1pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
AQ12EM9R1CAJME
KYOCERA AVX AQ12EM9R1CAJME
AQ 9.1pF 150V Ceramic Capacitor ±0.25pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ12EM9R1CAJME\1K Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is M.
AQ12EM9R1CAJME\1K Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm