AQ12EM2R4BAJME\250V
Mfr.Part #
AQ12EM2R4BAJME\250V
Description
CAP CER 2.4PF 150V 0505
Capacitance :
2.4pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Temperature Coefficient :
M
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Voltage - Rated :
150V
Introducing Ceramic Capacitors KYOCERA AVX AQ12EM2R4BAJME\250V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0505 (1313 Metric), Operating Temperature:-55°C~175°C, AQ12EM2R4BAJME\250V pinout, AQ12EM2R4BAJME\250V datasheet PDF, AQ12EM2R4BAJME\250V amp .Beyond Ceramic Capacitors KYOCERA AVX AQ12EM2R4BAJME\250V ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KYOCERA AVX AQ12EM2R4BAJME\250V
AQ 2.4pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ12EM2R4BAJME\250V Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
AQ12EM2R4BAJME\250V Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with M being the highest temperature coefficient
AQ12EM2R4BAJME\250V Applications
There are a lot of AVX Corporation
AQ12EM2R4BAJME\250V applications of ceramic capacitors.