AQ12EM2R1BAJWE
Mfr.Part #
AQ12EM2R1BAJWE
Description
CAP CER 2.1PF 150V 0505
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Packaging :
Tray
Capacitance :
2.1pF
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Temperature Coefficient :
M
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
150V
Thickness :
1.4478mm
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Height :
1.4mm
1 (Unlimited)
Depth :
1.4mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
AQ12EM2R1BAJWE
KYOCERA AVX AQ12EM2R1BAJWE
AQ 2.1pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ12EM2R1BAJWE Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is M.Powered by voltage of 150V, it can be operated with a voltage of rated DC.
AQ12EM2R1BAJWE Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V