AQ12EM220GAJWE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ12EM220GAJWE
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 150V 0505
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Voltage - Rated DC :
150V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e0
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Size Code :
Case Code (Metric) :
Published :
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Capacitance :
22pF
Height :
1.4mm
Pbfree Code :
No
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Tolerance :
±2%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
9 Weeks
Multilayer :
yes
Termination :
SMD/SMT
Series :
AQ
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
M
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
WAFFLE PACK
Depth :
1.4mm
HTS Code :
Thickness :
1.4478mm
Datasheets
AQ12EM220GAJWE
KYOCERA AVX AQ12EM220GAJWE
AQ 22pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ12EM220GAJWE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient equals M indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 150V allows it to function.
AQ12EM220GAJWE Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V