AQ12EM1R7BAJWE
Mfr.Part #
AQ12EM1R7BAJWE
Description
CAP CER 1.7PF 150V 0505
Capacitance :
1.7pF
Temperature Coefficient :
M
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Multilayer :
yes
Series :
AQ
Radiation Hardening :
No
Depth :
1.4mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1pF
Size Code :
Packaging :
Tray
Packing Method :
WAFFLE PACK
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Voltage - Rated DC :
150V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Number of Terminations :
2
Thickness :
1.4478mm