AQ12EM1R3CAJBE
Mfr.Part #
AQ12EM1R3CAJBE
Description
CAP CER 1.3PF 150V 0505
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.25pF
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Series :
AQ
Voltage - Rated DC :
150V
Thickness :
1.4478mm
Size Code :
Capacitance :
1.3pF
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
M
Depth :
1.4mm
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Published :
Termination :
SMD/SMT
Multilayer :
yes
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
AQ12EM1R3CAJBE
KYOCERA AVX AQ12EM1R3CAJBE
AQ 1.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ12EM1R3CAJBE Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient equals M indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 150V allows it to function.
AQ12EM1R3CAJBE Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 150V