AQ12EM0R6BAJME
Mfr.Part #
AQ12EM0R6BAJME
Description
CAP CER 0.6PF 150V 0505
Temperature Coefficient :
M
Tolerance :
±0.1pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.6pF
Datasheets
AQ12EM0R6BAJME
KYOCERA AVX AQ12EM0R6BAJME
AQ 0.6pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ12EM0R6BAJME\1K Overview
Programs on this device are of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with M being the highest temperature coefficient.
AQ12EM0R6BAJME\1K Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm