AQ12EM0R3BAJWE
Mfr.Part #
AQ12EM0R3BAJWE
Description
CAP CER 0.3PF 150V 0505
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Depth :
1.4mm
Size Code :
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Packing Method :
WAFFLE PACK
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Published :
Number of Terminations :
2
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Pbfree Code :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Multilayer :
yes
Packaging :
Tray
HTS Code :
Series :
AQ
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Height :
1.4mm
Temperature Coefficient :
M
Thickness :
1.4478mm
Capacitance :
0.3pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
150V