AQ12EA6R8CAJME
Mfr.Part #
AQ12EA6R8CAJME
Description
CAP CER 6.8PF 150V 0505
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Capacitance :
6.8pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Temperature Coefficient :
A
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.25pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
AQ12EA6R8CAJME
KYOCERA AVX AQ12EA6R8CAJME
AQ 6.8pF 150V Ceramic Capacitor ±0.25pF A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ12EA6R8CAJME\500 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is A.
AQ12EA6R8CAJME\500 Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm