AQ12EA3R9BAJME\500
Mfr.Part #
AQ12EA3R9BAJME\500
Description
CAP CER 3.9PF 150V 0505
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
A
Factory Lead Time :
19 Weeks
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3.9pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KYOCERA AVX AQ12EA3R9BAJME\500
AQ 3.9pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ12EA3R9BAJME\500 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.This coefficient equals A indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
AQ12EA3R9BAJME\500 Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm