AQ12EA300JAJME\500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AQ12EA300JAJME\500
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 30PF 150V 0505
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
30pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
150V
Series :
AQ
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
KYOCERA AVX AQ12EA300JAJME\500
AQ 30pF 150V Ceramic Capacitor ±5% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ12EA300JAJME\500 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is A.
AQ12EA300JAJME\500 Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm