AQ125M100FAJME
Mfr.Part #
AQ125M100FAJME
Description
CAP CER 10PF 50V 0505
Ceramic Capacitors
Thickness :
1.4478mm
Temperature Coefficient :
M
Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Height :
1.4mm
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Mount :
Surface Mount
Published :
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Depth :
1.4mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Datasheets
AQ125M100FAJME
KYOCERA AVX AQ125M100FAJME
AQ 10pF Ceramic Capacitor ±1% M 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ125M100FAJME Overview
A program's size/dimension is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm for this device.Its coefficient is M and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
AQ125M100FAJME Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with M being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V