AQ125A1R1BAJME
Mfr.Part #
AQ125A1R1BAJME
Description
CAP CER 1.1PF 50V 0505
Dielectric :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
1.1pF
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Temperature Coefficient :
A
Tolerance :
±0.1pF
Thickness :
1.4478mm
Datasheets
AQ125A1R1BAJME
KYOCERA AVX AQ125A1R1BAJME
AQ 1.1pF Ceramic Capacitor ±0.1pF A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ125A1R1BAJME Overview
A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is A.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
AQ125A1R1BAJME Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with A being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V