AQ125A161GAJME
Mfr.Part #
AQ125A161GAJME
Description
CAP CER 160PF 50V 0505
Temperature Coefficient :
A
Illumination Voltage (Nominal) :
Current Rating :
Lead Spacing :
Actuator Type :
Lever
Voltage - Rated :
50V
Illumination :
Capacitance :
160 pF
Thickness (Max) :
0.057 (1.45mm)
Size / Dimension :
0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm)
Tolerance :
±2%
Package :
Tape and Reel (TR)
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Mounting Type :
Panel Mount
Series :
LML
Number of Poles :
1
Ratings :
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Height - Seated (Max) :
Product Status :
Obsolete
Lead Style :
Features :
Datasheets
AQ125A161GAJME
KYOCERA AVX AQ125A161GAJME
LML 160 pF 50V Ceramic Capacitor ±2% A 0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm) -55°C ~ 175°C Panel Mount 0505 (1313 Metric)
AQ125A161GAJME Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is A.
AQ125A161GAJME Features
a size/dimension of 0.055 L x 0.055 W (1.40mm x 1.40mm)