AQ125A121FAJME\250V
Mfr.Part #
AQ125A121FAJME\250V
Description
CAP CER 120PF 50V 0505
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Temperature Coefficient :
A
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
120pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Introducing Ceramic Capacitors KYOCERA AVX AQ125A121FAJME\250V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~175°C, Package / Case:0505 (1313 Metric), AQ125A121FAJME\250V pinout, AQ125A121FAJME\250V datasheet PDF, AQ125A121FAJME\250V amp .Beyond Ceramic Capacitors KYOCERA AVX AQ125A121FAJME\250V ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KYOCERA AVX AQ125A121FAJME\250V
AQ 120pF 50V Ceramic Capacitor ±1% A 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~175°C Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
AQ125A121FAJME\250V Overview
Ceramic capacitor is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to A.
AQ125A121FAJME\250V Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
with A being the highest temperature coefficient
AQ125A121FAJME\250V Applications
There are a lot of AVX Corporation
AQ125A121FAJME\250V applications of ceramic capacitors.