APSD000605453R5M00
Mfr.Part #
APSD000605453R5M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Type :
Drum Core, Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
2.4A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
3.5 μH
Series :
APSD
Material - Core :
Ferrite
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max) :
0.193" (4.90mm)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Chilisin Electronics APSD000605453R5M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD