APSD000605302R7M00
Mfr.Part #
APSD000605302R7M00
Current - Saturation (Isat) :
3.2A
Height - Seated (Max) :
0.130" (3.30mm)
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Inductance :
2.7 µH
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Surface Mount
Chilisin Electronics APSD000605302R7M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD