APSD000303212R7M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
APSD000303212R7M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
Nonstandard
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Frequency - Self Resonant :
Product Status :
Active
Series :
APSD
Shielding :
Unshielded
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
2.7 µH
Size / Dimension :
0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Drum Core, Wirewound
Material - Core :
Ferrite
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Features :
Ratings :
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat) :
1.32A
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Tolerance :
±20%
Chilisin Electronics APSD000303212R7M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD