APSC00131360470M00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
APSC00131360470M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Type :
Drum Core, Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
2.4A
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Supplier Device Package :
Material - Core :
Ferrite
Ratings :
AEC-Q200
Series :
APSC
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
84mOhm Max
Inductance :
47 µH
Features :
Frequency - Self Resonant :
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Chilisin Electronics APSC00131360470M00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD