APMI00100874R17M00
Mfr.Part #
APMI00100874R17M00
Height - Seated (Max) :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
62A
Size / Dimension :
0.406" L x 0.301" W (10.31mm x 7.65mm)
Current Rating (Amps) :
41 A
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
DC Resistance (DCR) :
0.29mOhm
Supplier Device Package :
Inductance :
170 nH
APMI
Chilisin Electronics APMI00100874R17M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD