APMI00100874R13M00
Mfr.Part #
APMI00100874R13M00
Current Rating (Amps) :
41 A
Size / Dimension :
0.406" L x 0.301" W (10.31mm x 7.65mm)
Height - Seated (Max) :
0.295" (7.50mm)
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
85A
Inductance :
130 nH
DC Resistance (DCR) :
0.29mOhm
Chilisin Electronics APMI00100874R13M00
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD