APMI00100868R30K0F
Mfr.Part #
APMI00100868R30K0F
DC Resistance (DCR) :
0.29mOhm
Current Rating (Amps) :
54 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
300 nH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.402" L x 0.307" W (10.20mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Tolerance :
±10%
Current - Saturation (Isat) :
32A
Chilisin Electronics APMI00100868R30K0F
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD