APCI00121280392M80
Mfr.Part #
APCI00121280392M80
Current Rating (Amps) :
370 mA
Inductance :
3.9 mH
Current - Saturation (Isat) :
450mA
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Q @ Freq :
Height - Seated (Max) :
0.315" (8.00mm)
DC Resistance (DCR) :
4.7Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
Series :
APCI
Chilisin Electronics APCI00121280392M80
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD