APCI00121260151T80
Mfr.Part #
APCI00121260151T80
DC Resistance (DCR) :
260mOhm Max
Current - Saturation (Isat) :
1.8A
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
1.7 A
Tolerance :
±30%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Inductance :
150 µH
Chilisin Electronics APCI00121260151T80
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD