APCI00121250220M80
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
APCI00121250220M80
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Drum Core, Wirewound
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Series :
APCI
Frequency - Self Resonant :
Ratings :
AEC-Q200
Current Rating (Amps) :
4.3 A
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
Inductance :
22 µH
DC Resistance (DCR) :
58.3mOhm Max
Product Status :
Active
Features :
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation (Isat) :
4.5A
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
Chilisin Electronics APCI00121250220M80
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD