APCI00121250180M80
Mfr.Part #
APCI00121250180M80
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
4.9A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance :
±20%
Inductance :
18 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
4.5 A
Chilisin Electronics APCI00121250180M80
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD