APCI00121210680M80
Mfr.Part #
APCI00121210680M80
Current - Saturation (Isat) :
3.6A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
68 µH
Current Rating (Amps) :
3.2 A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension :
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
DC Resistance (DCR) :
88.5mOhm Max
Product Status :
Active
Chilisin Electronics APCI00121210680M80
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD