APCI00101040331MY0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
APCI00101040331MY0
Manufacturer
Chilisin Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
INDUCTOR POWER
Manufacturer :
Chilisin Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
600 mA
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Type :
Drum Core, Wirewound
Features :
Series :
APCI
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
Ratings :
AEC-Q200
DC Resistance (DCR) :
2.3Ohm Max
Current - Saturation (Isat) :
800mA
Inductance :
330 µH
Chilisin Electronics APCI00101040331MY0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD