APC30-222K-RC
Mfr.Part #
APC30-222K-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Axial
Description
2200UH 10% AXIAL POWER CHOKE
Stock
10
In Stock :
10
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Supplier Device Package :
Axial
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Current - Saturation (Isat) :
580mA
Series :
APC30
Height - Seated (Max) :
Current Rating (Amps) :
500 mA
Inductance Frequency - Test :
9 kHz
Size / Dimension :
0.470" Dia x 0.920" L (11.94mm x 23.37mm)
Mounting Type :
Through Hole
Material - Core :
Tolerance :
±10%
Package :
Bag
Inductance :
2.2 mH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
APC30-222K-RC
Allied Components International APC30-222K-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD