APC20-471K-RC
Mfr.Part #
APC20-471K-RC
Description
470UH 10% AXIAL POWER CHOKE
Stock
33
In Stock :
33
DC Resistance (DCR) :
1.15Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
590mA
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Inductance :
470 µH
Features :
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.290" Dia x 0.600" L (7.36mm x 15.24mm)
Current Rating (Amps) :
315 mA
Datasheets
APC20-471K-RC
Allied Components International APC20-471K-RC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD