AP7347DQ-11W5-7
Mfr.Part #
AP7347DQ-11W5-7
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
LDO CMOS LOWCURR SOT25 T&R 3K
PSRR :
75dB (1kHz)
Number of Regulators :
1
Supplier Device Package :
SOT-25
Current - Output :
500mA
Current - Quiescent (Iq) :
125 µA
Subcategory :
PMIC - Power Management ICs
Protection Features :
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.1V
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Voltage - Output (Max) :
Control Features :
Current Limit, Enable
Product Status :
Active
Brand :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage Dropout (Max) :
0.95V @ 500mA